Failure Week 2017 Nasıldı?

Failure Week 2017

2017 yılında Failure Week 8-12 Mayıs haftasında akşam 17:00-21:00 saatleri arasında gerçekleşti. Oyun günleri, atölye ve film gösterimleri İTÜ GİNOVA’da düzenlenirken, haftanın son etkinliği olan İş Batırdım Gecesi, İTÜ Magnet ileri aşama girişimcilik merkezinde gerçekleşti.

İş Batırdım Gecesi

Banu Güsar moderatörlüğünde gerçekleşen İş Batırdım Geceleri’nde birbirininden değerli konuşmacıları ağırladık. Konuşmacıların yanında gazeteci-yazar, girişimcilik ve inovasyon uzmanı Şafak Altun da konuk olarak davetlimiz. Ayrıca hafta boyunca #failureweek ve #korkmaçuvalla hashtaghleriyle Twitter’da haftanın anlamına özel söz, alıntı, fotoğraf ve video paylaşımı yapan katılımcılar arasından çekilişle belirlenen 5 kişi, gecenin sonunda Şafak Altun’un “Başarısızlığa Övgü”‘ imzalı kitabını kazandı.

Ömer Erkmen

Yıllardır girişimcilere verdiği destekle Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin “Ömer Abisi” olan Ömer Erkmen, kendi girişimlerini batırdıktan sonra, Mekanist’e ilk yatırımını yaptı. Girişimcilik dünyasına adım attıktan sonra da bir daha çıkmak istemedi ve tam zamanlı mentor, girişimci ve yatırımcı kimliğiyle ekosistemin aktif isimlerinden biri oldu. Bu dünyada sadece başarı hikayelerinin değil, başarısızlık hikayelerinin de konuşulması gerektiğini düşünen Ömer Abi, bu hikayelerin toplanma yeri olan cuvalladik.biz oluşumunu başlatan kişilerden biri.

Alper Almelek

Kendini öğrenmeye ve paylaşmaya adamış biri… Deneyimleyerek yaşarken bir yandan da dünyanın en iyi kaynaklarını kullanarak durmadan bilgi bohçasını dolduruyor ve yeni paylaşımlar için hikaye, deney, anekdotlar ve besteler topluyor. Sanatla aktarmanın, yani estetik metodolojinin özü bu. Farkındalığı artırdığı oranda da mutlu oluyor.

Aziz Kartal

Bilgiye açık ve öğrenmenin sınırı olmadığının farkında olan; hayatta karşısına çıkan her fırsatı değerlendiren; %1’lik bir kazanım sağlayacağını düşündüğü her projeye destek veren; insanların bahanelerini binlerce defa dinleyip onları “olsaydıcılıktan” “rağmenciliğe” yönlendirmeye çalışan biri. Doğa ve bilim aşığı bir Türk vatandaşı. Yakın Dövüş Eğitmeni ve Hakemi (Wushu – KickBoks – Mai Thai)

Özel Konuk: Şafak ALTUN

Bir süre Doğuş Dergi Grubu’nda proje müdürü olarak görev alan Şafak Altun, hâlen CNN Türk’te haber editörü olarak çalışmaktadır. 2001’de ÇGD’nin TV Programı dalında “Yılın Gazetecisi” ödülünü alan Altun, inovasyon, popüler kültür ve kurumsal tarih olarak düzenli olarak yazılar yazmaktadır.

Oyun Günü, Atölye ve Sinema Gösterimi

Oyun Günü

Failure Week’in ilk etkinliği olan oyun günü, katılımcıların birbiriyle tanışıp kısıtlı bir sürede belirlenen hedefleri ortak çalışmayla yerine getirmeye çalışacakları etkinliklerden oluşuyor.  Düzenlenecek oyunlarla katılımcılar hem ortak çalışmayı hem de süreç içinde yapılan hatalardan sonuç çıkartıp başarıya ulaşma sürecini deneyimleyecek. Oyun günü 8 Mayıs Pazartesi 18.00 – 20.00 ve tekrarı 10 Mayıs Çarşamba 18.00 – 20.00 saatleri arasında düzenlenecek.

 

Atölye: Hata 101

Failure Week’in bir diğer etkinliği Hata 101 atölye çalışması. Çalışma, kontrollü hata yapma eğitim modeli temelinde İTÜ’lülere interaktif ve eğlenceli bir etkinlik deneyimi yaşatacak. Hata 101, 9 Mayıs Salı günü 18.00 – 20.00 saatleri arasında düzenlenecek.

Film Gösterimi: Whiplash

İTÜ GİNOVA’nın geleneksel hale gelen etkinliği Girişim Sineması’nda Failure Week özel gösteriminde Whiplash’i birlikte izleyeceğiz. Film gösterimi, 11 Mayıs Perşembe günü 17.45’te başlayacak. Mısırlar ve içecekler tabii ki bizden!  

Organizatörler

İTÜ Ginova

Sponsorlarımız

Dost Topluluklarımız

Destekçilerimiz açıklanmaya devam edecektir..

startup mef

Startup Mef Girişimcilik 

Kulübü

İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Kulübü

İstanbul Üniversitesi Girişimcilik 

Kulübü

Yıldız Teknik Üniversitesi Girişimcilik Kulübü

Yıldız Teknik Üniversitesi Girişimcilik 

Kulübü

lyedcitepe-girişme

Yeditepe Üniversitesi Girişimcilik Kulübü

logo-template

Galatasaray Üniversitesi Girişimcilik Kulübü

sabancıggk

Sabancı Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü